Wroclaw Travel Service jest Partnerem Centrum Usług Zaufania Sigillum.
W ofercie znajdują się:
– certyfikaty kwalifikowane,
– certyfikaty niekwalifikowane,
– kwalifikowane znaczniki czasu,
– kwalifikowane certyfikaty pieczęci elektronicznej,
– komponenty techniczne: karty i czytniki,
Zastosowania podpis elektronicznego:
ZUS PUE
Platforma Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS) to narzędzie, które ułatwia dostęp do usług świadczonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jednym z jego najważniejszych elementów jest portal PUE, dzięki któremu załatwisz większość spraw przez Internet. Platforma ta umożliwia:
- wgląd do danych zgromadzonych w ZUS
- przekazywanie dokumentów ubezpieczeniowych
- składanie wniosków i otrzymywanie odpowiedzi
- zadawanie pytań i otrzymywanie odpowiedzi z ZUS
- umawianie się na wizyty w jednostce ZUS
- otrzymywanie informacji o e-ZLA (zaświadczenia lekarskiego)
Certyfikat kwalifikowany wydany przez CUZ Sigillum umożliwia potwierdzenie tożsamości właściciela profilu PUE podczas uwierzytelniania (logowania) na stronie profilu.
E-DEKLARACJE
Podpisywanie i składanie sprawozdań finansowych, a także zawieranie (podpisywanie certyfikatem kwalifikowanym) umów oraz udział w aukcjach na elektronicznych platformach przetargowych. W oparciu o informacje zawarte na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości (Link) przypominamy i jednocześnie informujemy, iż zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości wchodzącymi w życie w dniu 1 października 2018 r. (art. 45 ust. 1f – 1h, art. 49 ust. 7, art. 55 ust. 2a, art. 63c ust. 2a, 2b, art. 63k) oraz przepisem ustawy o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym (art. 86 ust. 1) sprawozdanie finansowe sporządza się w postaci elektronicznej oraz opatruje się podpisem kwalifikowanym lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP. Certyfikaty kwalifikowane Sigillum umożliwiają podpisywanie wysyłanych sprawozdań. Ponadto, dostarczane oprogramowanie ma przygotowany profil, który przyśpiesza złożenie podpisu.
Budownictwo
Podpis elektroniczny dla branży budowlanej. Od 1 lipca 2021 roku weszło w życie rozporządzenie zmieniające formę i zakres projektu budowlanego. Najważniejsze zmiany wprowadzają możliwość złożenia wniosku o pozwolenie na budowę przez internet. Od teraz projekt budowlany może być złożony w formie pliku .pdf. Rozwiązanie dostępne dla wszystkich uczestników procesu budowlanego.
Skorzystasz jeśli jesteś:
- Inwestorem budowlanym deweloperem, właścicielem działek;
- Osobą planującą budowę domu i innych prac budowlanych;
- Zarządcą obiektu budowlanego;
- Geodetą;
- Architektem;
- Projektantem;
- Kierownikiem budowy;
- Inżynierowie budownictwa;
- Osobą zainteresowaną tematyką branży budowlanej
Cyfryzacja procesu budowlanego dała możliwość podpisywania dokumentów online, zawarcia umów, czy złożenia dokumentacji projektowej. Jest to znaczne ułatwienie zarówno dla wszystkich uczestników procesu budowlanego. Zwiększa się bezpieczeństwo ale i wygoda. Bez wychodzenia z domu, bez stania w kolejkach, w pełni zdalnie, certyfikatem kwalifikowanym SIGILLUM, który w świetle prawa niesie skutki podpisu odręcznego i służy do składania oświadczeń woli, możliwe jest:
- zgłoszenie robót budowlanych
- zgłoszenie rozbiórki
- złożenie wniosek o przeniesienie decyzji o pozwoleniu na budowę
- wniosek o przeniesienie decyzji o pozwoleniu na wznowienie robót budowlanych
- zawiadomienie o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót budowlanych
- zgłoszenie zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części
- pozwolenie na budowę wraz z projektem budowlanym sporządzonym w postaci elektronicznej
- wydanie odrębnej decyzji o zatwierdzeniu projektu zagospodarowania działki lub terenu
- odstępstwo od przepisów techniczno-budowlanych
- zmiana pozwolenia na budowę
- budowę tymczasowego obiektu, uproszczone postępowanie legalizacyjne, zawiadomienie o zakończeniu budowy, itp.
- zgłoszenie budowy lub przebudowy domu jednorodzinnego
- protokół przyjęcia granic nieruchomości do podziału,
- protokół wyznaczenia i utrwalenia nowych punktów granicznych,
- mapę z projektem podziału,
- mapę do celów projektowych,
- wykazy zmian danych ewidencyjnych.
Użycie certyfikatu kwalifikowanego wydanego przez CUZ Sigillum jest zgodne z zapisami znajdującymi się w znowelizowanym prawie budowlanym. Jakość i wygoda z certyfikatami Sigillum, których bezpieczeństwo gwarantuje Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych.
E-AKTA
Od stycznia 2019 r. weszły w życie przepisy, które ułatwiają przechowywanie akt pracowniczych dotyczących pracowników i zleceniobiorców, dzięki czemu obniża się koszty związane z ich przechowywaniem. Przechowywane do tej pory akta w formie papierowej można przechowywać elektronicznie. Takie rozwiązanie jest możliwe przy użyciu certyfikatu kwalifikowanego. Podpis kwalifikowany CUZ Sigillum jest kompatybilny z nowymi rozwiązaniami, dzięki czemu można bez najmniejszego problemu podpisywać akta i przechowywać je elektronicznie.
GIIF
Generalny Inspektor Informacji Finansowej – przesyłanie do GIIF podpisanych certyfikatem kwalifikowanym informacji o transakcjach finansowych.
e-URZĄD
E-Urząd – wykorzystywanie w kontakcie z urzędami oraz do komunikacji pomiędzy pracownikami innych jednostek w administracji publicznej. Zgodnie z zapisami Ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, do takich celów można wykorzystać podpis elektroniczny zawierający certyfikat kwalifikowany. Przewagą jaką daje e-podpis nad profilem zaufanym jest moc prawna. Certyfikat kwalifikowany jest równoważny pod względem skutków prawnych podpisowi odręcznemu. Certyfikat CUZ Sigillum jest w tym przypadku rozwiązaniem zapewniającym zarówno bezpieczeństwo, jak i moc prawną podczas składania podpisu.
JEDZ
Jednolity Europejski Dokument Zamówienia, który jest niezbędny przy udziale w zamówieniach publicznych. Wprowadzenie takiej formy dokumentu wynika z nowelizacji ustawy Prawo Zamówień Publicznych. Stosowanie JEDZ obowiązuje od 18 kwietnia 2018 r. Do podpisywania JEDZ wymagane jest użycie certyfikatu kwalifikowanego, który dostarcza CUZ Sigillum.
PZP
Aukcje elektroniczne i przetargi – zgodnie z ustawą Prawo Zamówień Publicznych, która daje możliwość przeprowadzania przetargów i aukcji drogą elektroniczną, posiadając certyfikat CUZ Sigillum można stosować go w celu rejestracji i identyfikacji wykonawców występujących podczas aukcji lub przetargu. Tekst obwieszczenia wraz z tekstem jednolitym ustawy jest dostępny na stronie internetowego Dziennika Ustaw pod adresem (Link). Przypominamy również, że do postępowań o udzielenie zamówienia publicznego wszczętych z dniem 18 października 2018 r., których wartość zamówienia jest równa lub przekracza progi unijne, mają zastosowanie przepisy działu I rozdziału 2a ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1986), stanowiące o obowiązku składania ofert i porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
JPK
Jednolity Plik Kontrolny – to zbiór danych, generowany z systemów informatycznych podmiotu gospodarczego (przez bezpośredni eksport danych), który zawiera informacje o operacjach gospodarczych za dany okres. JPK posiada układ i format (schemat XML), który umożliwia jego łatwe przetwarzanie. JPK na żądanie obejmuje 6 struktur:
- księgi rachunkowe – JPK_KR
- wyciąg bankowy – JPK_WB
- magazyn – JPK_MAG
- faktury VAT – JPK_FA
- podatkowa księga przychodów i rozchodów – JPK_PKPIR
- ewidencja przychodów – JPK_EWP
Więcej informacji na stronie (Link).
KRS
KRS – podpisywanie i składanie sprawozdań finansowych, a także zawieranie (podpisywanie certyfikatem kwalifikowanym) umów oraz udział w aukcjach na elektronicznych platformach przetargowych.
W oparciu o informacje zawarte na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości (Link) przypominamy i jednocześnie informujemy, iż zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości wchodzącymi w życie w dniu 1 października 2018 r. (art. 45 ust. 1f – 1h, art. 49 ust. 7, art. 55 ust. 2a, art. 63c ust. 2a, 2b, art. 63k) oraz przepisem ustawy o biegłych rewidentach firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym (art. 86 ust. 1) sprawozdanie finansowe sporządza się w postaci elektronicznej oraz opatruje się podpisem kwalifikowanym lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP.
Certyfikaty kwalifikowane Sigillum umożliwiają podpisywanie wysyłanych sprawozdań. Ponadto, dostarczane oprogramowanie ma przygotowany profil, który przyśpiesza złożenie podpisu.
PIIB
Od 1 lipca 2021 roku weszło w życie rozporządzenie zmieniające formę i zakres projektu budowlanego. Najważniejsze zmiany wprowadzają możliwość złożenia wniosku o pozwolenie na budowę przez internet. Od teraz projekt budowlany może być złożony w formie pliku .pdf. Rozwiązanie dostępne zarówno dla członków PIIB jak i dla inwestorów budowlanych.
Cyfryzacja procesu budowlanego dała możliwość podpisywania online dokumentów w procesie budowlanym, zawarcia umów, czy złożenia dokumentacji projektowej. Pracując w oparciu o standardy technologii BIM (Building Information Modeling) wymiana informacji związanych z projektem budowlanym, jak i sam projekt, może być podpisana przy użyciu certyfikatu kwalifikowanego Sigillum.
Jest to znaczne ułatwienie zarówno dla inwestorów, inżynierów, czy architektów. Zwiększa się bezpieczeństwo ale i wygoda. Bez wychodzenia z domu, w pełni zdalnie, certyfikatem kwalifikowanym SIGILLUM, który w świetle prawa niesie skutki podpisu odręcznego i służy do składania oświadczeń woli, możliwe jest podpisanie dokumentacji projektowej a następnie prowadzenie dziennika budowy. Użycie certyfikatu kwalifikowanego podpisu możliwe jest na etapie:
- modelowania (projektowania);
- wymiany informacji na temat procesu inwestycyjnego;
- prowadzenia projektu budowlanego zapisanego w formacie .PDF;
- prowadzenie dziennika budowy;
- zgłoszenia robót budowlanych;
- zgłoszenie rozbiórki;
- złożenia wniosku o przeniesienie decyzji o pozwoleniu na budowę;
- wniosek o przeniesienie decyzji o pozwoleniu na wznowienie robót budowlanych
- zawiadomienie o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót budowlanych
- zgłoszenie zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części
- pozwolenie na budowę wraz z projektem budowlanym sporządzonym w postaci elektronicznej
- wydanie odrębnej decyzji o zatwierdzeniu projektu zagospodarowania działki lub terenu
- odstępstwo od przepisów techniczno-budowlanych
- zmiana pozwolenia na budowę
- budowę tymczasowego obiektu, uproszczone postępowanie legalizacyjne, zawiadomienie o zakończeniu budowy, itp.
- zgłoszenie budowy lub przebudowy domu jednorodzinnego
- protokół przyjęcia granic nieruchomości do podziału,
- protokół wyznaczenia i utrwalenia nowych punktów granicznych,
- mapę z projektem podziału,
- mapę do celów projektowych,
- wykazy zmian danych ewidencyjnych.
Użycie certyfikatu kwalifikowanego wydanego przez CUZ Sigillum jest zgodne z zapisami znajdującymi się w znowelizowanym prawie budowlanym. Jakość i wygoda z certyfikatami Sigillum, których bezpieczeństwo gwarantuje Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych.
Zarejestruj się na stronie sigillum.pl, podaj niezbędne dane firmowe i personalne, wybierz Punkt Rejestracji w Dobroszycach i umów się na wizytę z Inspektorem, potwierdź swoją tożsamość, podpisz umowę i odbierz swój podpis elektroniczny.